Luděk Hubna

 

Cestovat po světě a po naší zemi nejen prstem po mapě.

 

Vyrazit si kamkoliv za poznáním přírody, kultury, pamětihodností, dobře se při tom ubytovat a najíst.

Toulavá rodina

Dobrý den přátelé

Tak tímto pozdravem nás již po několik zdraví na ČT1 moderátoři pořadu „Toulavá kamera“. Jelikož se chci věnovat podobné činnosti jako v tomto pořadu tak jsem si dovolil tento pozdrav použít.

Na rozdíl od „Toulavky“ se chci více věnovat přírodě a památkám nejen u nás, ale i v zahraničí. Chtěl bych se také více zaměřit na různé kulturní akce.

Kam povedou naše cesty

Odpočinout si a zároveň být aktivní , kvůli všem těmto atributům jsem se rozhodl u Vás vzbudit touhu po cestování.

Hodně bych se také chtěl zaměřit při těchto výletech na různé dětské aktivity. Vždyť je to velmi zajímavé a vzrušující objevovat známé i méně známé kouty světa i naší vlasti.

Nelehké začátky

I v mém životě byly okamžiky kdy si plnit svoje cestovní sny nebylo jednoduché. Ať už šlo o železnou oponu která byla pro mě, syna politického vězně, skutečně pevně uzavřená nebo i kvůli finanční náročnosti některých vysněných výletů.

Díky již výše zmíněné persekuci naší rodiny minulým režimem se zmenšil prostor na výlety pouze na náš rodný kraj ( nebyl jsem raději vpouštěn ani do ostatních socialistických republik) .

Snad i proto jsem začal hledat ukojení v náruči „ démona alkoholu“. Moje cestování se omezilo pouze na přesuny mezi různými pařbami a to abych byl upřímný, jsem většinou kulturní památky a přírodu moc nevnímal.

Vzpomínky na dětství a současnost

Naštěstí jsou tyto časy již dávno za mnou. Díky své rodině a dětem jsem přišel na to, jak mě cestování a turistika strašně chyběla. Vzpomněl jsem si, jak jsem s mým tátou , který byl turista každým coulem, v dětských letech chodil značit turistické cesty, jak se se mnou moc nemazlil a chodili jsme minimálně 25-ti kilometrové pochody.

Vzpomněl jsem si co všechno mi ukázal a došlo mi proč bych měl o všechnu tu nádheru svoje děti, manželku, celou rodinu a potažmo všechny budoucí čtenáře mých blogů a e-booků ochudit.

 

Co Vás čeká?

Chtěl bych Vás všechny seznamovat s typy na výlety s možností ubytování. Chtěl bych upozorňovat na zajímavosti ( historické památky, přírodní zajímavosti). Zároveň bych také chtěl přinášet zpravodajství z různých kulturních akcí.

Chtěl bych hodnotit ubytování i možnost stravování v lokalitách, které jsem navštívil. Chtěl bych upozorňovat na některé detaily na které jsem při našich cestách narazil.